Sienų šiltinimas poliuretano putomis
Įsivaizduokite, jog sienos yra nuolat veikiamos išorės veiksnių – kritulių, sniego, vėjo, saulės šviesos, tad inkamas sienų apšiltinimas yra labai svarbus žingsnis, jeigu norite džiaugtis sandariu namu. Be to, kokybiškai apšiltintos sienos ne tik sumažina šilumos nuostolius žiemą, bet ir užtikrina pastato energinį efektyvumą, dėl kurio sumažėja ir šildymo kaštai. Yra keletas skirtingų sienų šiltinimo metodų, kuriuos galima pasirinkti priklausomai nuo pastato specifikos ir pageidaujamos šiluminės izoliacijos lygio, tačiau vienas populiariausių – sienų šiltinimas poliureatano putomis.
Kuo ypatingas namo sienų šiltinimas?
Įvairūs tyrimai rodo, jog tinkamas namo sienų apšiltinimas gali išsaugoti net iki 80 proc. šilumos. Purškiamos poliuretano putos yra viena efektyviausių medžiagų, naudojamų ne tik stogo, pamatų, lubų, bet ir sienų šiltinimui. Jos pasižymi itin mažu šilumos laidumu, todėl užtikrina aukštą šiluminę izoliaciją, nepriklausomai nuo to, ar sienos šiltinamos iš vidaus, ar iš išorės.
Sienų šiltinimas iš vidaus
Sienų šiltinimas iš vidaus atliekamas tada, kai išorės šiltinimas yra neįmanomas, pavyzdžiui, renovuojate pastatą, nenorite keisti jo fasado ar dėl kitų techninių ypatybių.
Dėl savo gebėjimo užkirsti kelią pelėsio atsiradimui ir išlaikyti aukštą šiluminę izoliaciją net ir ploname sluoksnyje, šiltinant vidines sienas pasitarnauti gali tiek uždarų (ten, kur daugiau drėgmės ar reikia daugiau tvirtumo), tiek ir atvirų porų poliuretanas (ten, kur reikalinga geresnė garso izoliacija ar pralaidumas orui). Tik reikia turėti omenyje, jog šiltinant sienas iš vidaus, paprastai rekomenduojama naudoti bent 10 cm storio poliuretano putų sluoksnį, kuris ne tik užtikrintų šilumos izoliaciją, bet ir apsaugotų sienas nuo drėgmės ir kondensato. O kurias putas pasirinkti – patars mūsų šiltinimo specialistai, įvertinę jūsų objekto ypatybes.
Kaip šiltinama?
Sienų šiltinimas iš vidaus poliuretano putomis atliekamas įrengus karkasą. Kadangi purškiamos putos puikiai prilimpa prie karkaso, joms nereikia papildomų laikiklių, plokščių ar plėvelių kaip šiltinant sienas akmens, medžio plaušo ar stiklo vata.
Lauko sienų / fasado šiltinimas
Tiek dauguma statybų techninių reglamentų, tiek mūsų patirtis rodo, kad sienas efektyviausia šiltinti iš išorės, nes šiltinant iš vidaus sumažėja naudingas patalpų plotas. Be to, šiltinant sienas iš išorės maksimaliai išnaudojamas pastato energetinis potencialas – apšiltinus fasadą išvengiama šilumos tiltelių, kurie dažnai atsiranda šiltinant iš vidaus, taip pat išsaugomas pastato vidinis plotas.
Dėl didesnio atsparumo drėgmei ir šilumos varžos uždarų porų poliuretanas yra geresnis pasirinkimas išorinių sienų šiltinimui. Jis efektyviai apsaugos sienas nuo išorinių oro sąlygų, sumažins šilumos nuostolius ir sutvirtins konstrukcijas. Nors fasado šiltinimas gali kainuoti daugiau, nes reikia apšiltinti didesnį paviršiaus plotą, ilgalaikėje perspektyvoje ši investicija atsiperka, kadangi poliuretano putos savo savybių nekeičia dešimtmečiais.
Kaip šiltinima?
Naudojant specialią įrangą, poliuretano putos purškiamos tiesiai ant išorinių sienų paviršiaus. Purškiamos putos plečiasi ir greitai sukietėja, sudarydamos tvirtą izoliacinį sluoksnį. Po to, kai putos visiškai sukietėja, atliekama papildoma fasado apdaila – sienų tinkavimas, dažymas ar kitos apdailos medžiagos montavimas. Šiltinimo darbai gali būti atliekami bet kokiomis oro sąlygomis, net iki -15°C šalčio.
Vidaus sienų šiltinimas
- Dažniau naudojamas atvirų porų poliuretanas dėl akustinių savybių ir pralaidumo orui
- Mažesnė apsauga nuo agresyvių išorinių veiksnių
- Sienos išlieka sausos ir tampa atsparios drėgmei
- Sumažėja naudingas patalpų plotas, tačiau pakanka tik 10 cm poliuretano sluoksnio
Lauko sienų šiltinimas
- Dėl didesnio atsparumo drėgmei ir konstrukcijų sutvirtinimo dažniau naudojamas uždarų porų poliuretanas
- Maksimali apsauga nuo išorinių aplinkos veiksnių
- Sienos išlieka sausos ir tampa labiau atsparios drėgmei
- Neturi įtakos naudingajam patalpų plotui
Kokia yra sienų / fasado šiltinimo kaina?
Vidaus sienų, lauko fasado šiltinimo kaina priklauso nuo daugybės veiksnių, tokių kaip pastato dydis, šiltinimo medžiagų kiekis ir pasirinktas metodas. Paprastai išorinės sienų šiltinimo darbai yra brangesni nei vidaus, tačiau jie taip pat yra efektyvesni ilguoju laikotarpiu. Renkantis šiltinimo metodą, svarbu atsižvelgti ne tik į pradinę kainą, bet ir į ilgalaikes sąnaudas, kurias sutaupysite dėl sumažėjusių šildymo išlaidų.
Taigi, sienų šiltinimas purškiamomis poliuretano putomis yra modernus, efektyvus ir ekonomiškas sprendimas, garantuojantis aukštą šiluminę varžą ir puikų sandarumą.
Iškilus bet kokiems klausimams, susijusiems mūsų atliekamomis paslaugomis – sienų, stogo, lubų, pamatų šiltinimu – kviečiame kreiptis į profesionalius bei sertifikuotus Nordic specialistus, kurie jums mielai padės ir suteiks visą reikiamą informaciją.
Dažniausiai užduodami klausimai
Sienų šiltinimas putų poliuretanu sumažina šilumos nuostolius, apsaugo nuo drėgmės ir pelėsių, taip pat suteikia papildomą konstrukcijų tvirtumą dėl poliuretano tankio.
Nors šiltinimą galima atlikti savarankiškai, rekomenduojama pasitelkti specialistus, kad būtų užtikrintas teisingas putų užpurškimas ir išvengta klaidų, galinčių sumažinti izoliacijos efektyvumą.
Optimalus poliuretano sluoksnio storis sienų šiltinimui dažniausiai yra apie 10–15 cm, tačiau tai gali priklausyti nuo konkretaus objekto ypatybių.