Lubų šiltinimas poliuretano putomis
Visiems puikiai žinoma, jog šiluma natūraliai kyla į viršų, tad pirmiausia prarandama per lubas, o vėliau iškeliauja per stogą. Dėl šios priežasties vienas svarbiausių etapų statybų ar renovacijos procese – kokybiškas lubų ir perdangų šiltinimas. Tam puikiai pasitarnauja purškiamomis poliuretano putos – modernus, efektyvus ir ekonomiškas sprendimas, garantuojantis aukštą šiluminę varžą ir puikų gyvenamojo namo ar kito pastato sandarumą.
Kuo ypatingos poliuretano putos?
- Užtikrina vientisą izoliaciją net ir sudėtingiausiose projektuose;
- Gerai sukimba su bet kokia lubų ir perdangų konstrukcija;
- Atsparios dregmei, kondensatui ir pelėsiui;
- Saugios, ekologiškos ir itin patvarios.
Kaip atliekamas lubų / perdangos šiltinimas?
Šiltinant lubas arba perdangas dažnai kyla klausimas – ar tai daryti iš viršaus, ar iš apačios? Nors dažniausiai šis pasirinkimas gali priklausyti nuo asmeninių pageidavimų, yra keletas svarbių aspektų, kuriuos verta apsvarstyti prieš priimant sprendimą.
Lubų šiltinimas iš apačios
Jeigu jūsų namuose lubos itin aukštos ar nenorite prarasti erdvės pojūčio, lubas rekomenduojame šiltinti iš apačios.
Prieš pradedant šiltinimo darbus, būtina įrengti karkasą ir specialius pakabinamų lubų laikiklius, prie kurių bus tvirtinama lubų apdaila ir tik tada purkšti putų poliuretaną. Tinkamas pasiruošimas užtikrins, kad šiltinimo sluoksnis bus lygus ir sandarus. Žinoma, lubų šiltinimas iš apačios gali būti atliekamas ir po apdailos. Tokiu atveju lubose daromos specialios skylės, į kurias purškiamos putos, kurios vėliau kruopščiai užtaisomos.
Lubų šiltinimas iš viršaus
Lubų šiltinimas iš viršaus, arba kitaip perdangos šiltinimas, yra paprastesnis sprendimas, ypač jei erdvė virš lubų yra nenaudojama.
Šiltinant perdangą iš viršaus būtina sumontuoti lages, jeigu planuojamos palėpės grindys. Jei medinės lubų perdangos apatinėje dalyje jau atlikta apdaila, putų poliuretanas reikiamu sluoksniu purškiamos iš viršaus tarp balkių. Jeigu perdanga yra lieta, kitaip tariant gelžbetoninė, putas galima purkšti tiek iš viršaus tiek iš apačios.
Kuris poliuretanas – atvirų ar uždarų porų – labiau tinkamas luboms?
Tiek šiltinant iš apačios, tiek iš viršaus, labiau rekomenduojame naudoti uždarų porų poliuretano putas. Tokia medžiaga yra tankesnė, užtikrina aukštesnį sandarumą ir nereikalauja papildomų plėvelių izoliacijai. Uždarų porų putos gerai užpildo visas ertmes, todėl nėra šalčio tiltelių, o tai užtikrina gerą šilumos izoliaciją.
Štai atvirų porų poliuretano putos yra lengvesnės, lankstesnės, taip pat tinka įvairioms konstrukcijoms, tačiau jos yra mažiau atsparios drėgmei. Dėl šios priežasties reikalingos papildomos izoliacijos priemonės.
Lubų šiltinimas iš apačios
- Dažniausiai naudojamas atvirų porų poliuretanas dėl geresnės akustikos ir šilumos pralaidumo kontrolės
- Gali sumažinti patalpos aukštį, bet pakanka tik 10 cm poliuretano sluoksnio
- Puikus sprendimas renovuojant patalpas, kur nenorima pažeisti apdailos
- Reikalauja mažiau pasiruošimo darbų, pigesnis metodas
Lubų šiltinimas iš viršaus
- Dėl didesnio atsparumo drėgmei ir geresnės izoliacijos dažniausiai naudojamas uždarų porų poliuretanas
- Neturi įtakos patalpos aukščiui, nes putos purškiamos ant viršutinės dalies
- Dažniau pasirenkama naujos statybos arba kapitalinio remonto projektuose
- Gali reikalauti stogo konstrukcijos modifikacijų ir didesnių pradinių išlaidų
Lubų šiltinimo kaina
Perdangų ir lubų šiltinimo kaina priklauso nuo daugybės veiksnių, tokių kaip šiltinamo pastato lubų plotas, šiltinimo medžiagų kiekis ir pasirinktas šiltinimo metodas. Atvirų ir uždarų porų poliuretano kaina gali skirtis net kelis kartus – atvirų porų poliuretanas paprastai yra pigesnis, tačiau uždarų porų putos užtikrina didesnį sandarumą ir atsparumą drėgmei.
Esame lankstūs, reaguojame į klientų užklausas ir esant reikalui visada randame jums patrauklų sprendimą.
Iškilus bet kokiems klausimams, susijusiems mūsų atliekamomis paslaugomis (sienų, stogų, pamatų šiltinimu) ir siūloma produkcija, kviečiame kreiptis į profesionalius bei sertifikuotus Nordic specialistus, kurie jums mielai padės ir suteiks visą reikiamą informaciją.
Dažniausiai užduodami klausimai
Lubų apšiltinimui siūlome jas padengti apie 10–15 cm storio putų poliuretano sluoksniu.
Taip, rekomenduojama, kad šiltinimą atliktų profesionalai, turintys patirties, nes tai reikalauja specialios įrangos ir techninių žinių, kad būtų užtikrintas tolygus ir efektyvus putų užpurškimas.
Lubų šiltinimas gali užtrukti nuo kelių valandų iki dienos, priklausomai nuo patalpos dydžio ir sudėtingumo. Džiūvimo laikas gali skirtis, bet dažniausiai putos pilnai sukietėja per 24 valandas.